hot forex – مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 

فارکس – بانک مرکزی اعلام اسامی بی نقص دریافت‌کنندگان ارز مدنی را آنقدر به تعویق انداخت تا در غایت دادگستری به روایت وارد شد و زمان ۴۸ ساعته‌ای برای این مورد انتخاب کرد .

با این وجود معلوم نیست که با این هشدار بانک مرکزی لیست را اعلام می نماید یا این که خیر؟ در‌این میان یک کدام از ابهامات حیاتی این است که آیا بانک مرکزی به خواست خویش اسامی را بی نقص اعلام نمی کند و یا این که با محدودیت مواجه است؟

به نقل از ایسنا , جدیدا منتظری – دادستان کل مملکت – گفته است که ( عده‌ای آمدند ارز مدنی با مبلغ ۴۲۰۰ تومان دریافت کردند که نصف لیست آن را تحویل گرفتیم ولی بی نقص فقدان .

روز قبل عصر ( سه شنبه ) در گرد هم آیی شورای پول و اعتبار , به مدیریت بانک مرکزی گفتم ظرف ۴۸ ساعت بایستی لیست را بی نقص تحویل دهید . به دادستان تهران هم سپردیم این لیست‌ها را به صحت مورد بررسی قرار دهد . ۱۴ هزار نفر اشخاصی می باشند که ارز را با قیمت۴۲۰۰ تومان خریداری کردند و آن‌گاه چپه کردند , بایستی تنبیه شوند .

بروکر فارکس تایم بروکر فارکس چیست بروکر فارکس در ایران بروکر فارکس در تهران بروکر فارکس در دبی بروکر فارکس فور یو

البته روایت از آنجا استارت شد که دولت در سیاست نو ارزی خویش قیمت‌های بازار آزاد را کنار زد و به همه درخواست‌های واردات فارغ از هیچ اولویت‌بندی ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان اعطا کرد .

هات فرکس – البته این نرخ که در قیاس با بیش تر از ۷۰۰۰ تومان بازار جذابیت مختص خویش را داشت , درنهایت موجب سوءاستفاده بعضا واردکنندگان و رانت‌های بزرگی شد . بعضی استارت به واردات کالاهای بیرون از چارچوب گذشته خویش کردند .

بعضی رقم ثبت پیشنهاد را با رایزنی‌هایی با فروشنده فراتر از ارزش حقیقی و واقعی زدند و بخش متعددی نیز کالاهایی را که با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد کرده بودند مبتنی بر بهای تمام شده با نرخ بازار آزاد فروختند و با ورود یارانه‌ای که برای ارز گرفته بودند به ضرروزیان مصرف کننده فعالیت کردند .

درنهایت با مسایلی که در این زمینه پیش آمد , مسئولان به تاءمل حق تقدم بندی کالاها برای اخذ ارز و ممنوعیت واردات بیشتراز ۱۵۰۰ خودکار فرآورده افتادند .

بروکر خوب فارکس بروکر روبو فارکس بروکر شدن فارکس بروکر فارکس بروکر فارکس آلپاری بروکر فارکس اکسنس بروکر فارکس ایران بروکر فارکس ایرانی بروکر فارکس با کمترین اسپرد

البته دراین مورد مدیر جمهور به سازمان‌های ذی‌ربط که بانک مرکزی و وزارت صنعت و معدن و تجارت به صورت مختص مورد اعتنا بودند , امرکرد تا به مراد شفاف‌سازی , زمینه لیست دریافت‌کنندگان ارز مدنی در بازه اخیر را اعلام نمایند تا عموم در جریان پرداختی و افرادی که از این ارز به کار گیری کرده‌اند , قرار گیرند .

طولی نکشید که بانک مرکزی لیستی را گفت که نشان دهنده حدود ۲ . ۵ میلیارد یورو ارز پرداختی برای واردات بود و اثری از بعضی واردکنندگان اعم از خودور کمبود . این در حالی است که طبق آمار از ۲۱ فرودین‌ماه که سیاست نو ارزی به اجرا درآمد تا نهم تیرماه حدود ۲۱ میلیارد دلار ثبت توصیه شده بود که تا آن زمان حدود ۱۲ میلیارد دلار پرداخت شده بود

در این‌حالت لیست اعلامی واردکنندگان حدود ۹ میلیارد دلار کم داشت . این بانک در رابطه علت عدم تکثیر بدون نقص اسامی توضیح بخشید : لیستی که از طرف وزارت صمت تحویل گرفته را اعلام نموده است .

بروکر فارکس فیبو بروکر فارکس معتبر بروکر فارکسر بروکر لایت فارکس بروکر مستر فارکس بروکر معتبر فارکس در ایران

بروکر هات فارکس – با این وجود وزارت صمت این مورد را بی‌پاسخ نگذاشت و این‌گونه اعلام‌کرد که لیست را تماما به بانک مرکزی تحویل داده و فرد وزیر صنعت و معدن و تجارت ( شریعتمداری ) هم با نشر بدون نقص موافق است .

بعداز این جریان در فاصله‌ای کوتاه , بانک مرکزی دومی لیست را منتشر کرد که‌این توشه خودروسازان در آن قرار داشته و در کل حدود ۱۲۲ میلیون یورو به آن ها پرداخت شده بود . در این صورت بازهم در حدود ۹ میلیارد دلار دیگر باقی ماند که خبری از اسامی آن ها کمبود .

این در حالی است که چندی قبل هم مونسان – مدیریت اداره توریسم – گله‌هایی درین ارتباط مطرح و خاطرنشان کرد با وجود این که بارها از بانک مرکزی درخواست کرده‌ تا در باب پرداخت ارز مدنی داده ها شفافی را ارائه و لیست کشورهای مقصد را به تفکیک اعلام نماید , تا به امروز در این زمینه اقدامی نکرده است .

این در حالی است که اخیرا اعلام دادستان کل مرز و بوم از ورود برای اعلام بدون نقص اسامی دریافت‌کنندگان ارز مدنی خبر داده و زمان ۴۸ ساعته‌ای انتخاب نموده است . با دقت به این‌که دادستان گفته در گردهمایی شورای پول و اعتبار این مسئله را با مدیریت کل بانک مرکزی درمیان گذارده است و شورا درطول روز سه شنبه ( ۲۶ تیرماه ) برگزار شد , توقع می رود تا پایان وقت روز جاری ( پنجشنبه ) بانک مرکزی لیست بدون نقص را به دادستان تحویل داده و یا این که رسانه‌ای شود .