هات فارکس – عملکرد رئیسی برای تاسیس بانک «آستان قدس»

فارکس – تولیت آستان قدس رضوی در مصاحبه‌ای گفت که ارگان متبوعش یک‌سالی است درخواست تاسیس بانک کرده ولی بانک مرکزی هنوز با این درخواست موافقت نکرده است .

مجله اعتماد نوشت : تولیت آستان قدس رضوی در مصاحبه‌ای گفت که ارگان متبوعش یک‌سالی است درخواست تاسیس بانک کرده ولی بانک مرکزی هنوز با این درخواست موافقت نکرده است .

اشخاصی که قلیل هوش رسانه‌ای دارا هستند , متوجه خواهند شد که‌این گفتگو در حال حاضر اقتصاد مرز و بوم معنای خاصی دارااست و نشان می دهد که بانک مرکزی تمام قد بر رمز عدم صادر شدن جواز ایستاده و قصد ندارد بانک جدیدی را به نظام بانکداری مرزوبوم بیفزاید .

به یقین برخی کارشناسان اقتصادی , بانکداری در شرایط فعلی اقتصاد ایران جذابیت‌های زیادی برای نهاد ها و کارتل‌های بزرگ اقتصادی داراست و آن ها قادرند به راحتی با تامین سرمایه اولیه که چیزی حدود ۶٠٠ میلیارد تومان است , جواز چندین برابری کردن خط اعتباری را دریافت کنند .

درحال حاضر که دولت و بانک مرکزی مصمم‌اند تا جلوی صادر شدن جواز برای بانک‌های جدید با هر هدفی را بگیرند و حتی برخی بانک‌های موازی را با یکدیگر مخلوط کنند .

استراتژی معاملاتی در بورس ایران استراتژی معاملاتی در فارکس استراتژی معاملاتی رابرت ماینر استراتژی معاملاتی سپیدار استراتژی معاملاتی سهام استراتژی معاملاتی فارکس استراتژی معاملاتی گن

برخی ارگانها قصد دارا‌هستند با راز «قرض‌الحسنه» وارد نظام بانکی کشور شوند . این در حالی است که دنیا مورد شرکت های خیریه را به راحتی حل کرده و از آن ها منظور برای انجام کارها خیرخواهانه به جای تزریق منابع به توانمندسازی اشخاص روی آورده و اشخاص را بدهکار خویش نکنند .

علی دینی ترکمانی , اقتصاددان و معلم دانش کده تصمیم تولیت آستان قدس را از تعدادی منظر عیب گیری کرده است .

به اعتقادوباور این اقتصاددان , تاسیس بانک به وسیله آستان قدس رضوی زمینه را آماده می‌کند که هر دستگاه و نهادی که منابع مالی قابل توجهی دارا‌هستند مبادرت به تاسیس بانک کنند و این موجب می‌شود منابع مالی بانک‌ها کاهش پیدا کند و تاثیر منفی روی گردش مالی و عملکرد آنان داراست و ریسک عملیات بانکی در کشور را نیز افزایش می‌دهد .

نکته دیگر مسائل تودرتویی نهادی در اقتصاد ایران است . این زمینه موجب موازی‌کاری و عدم مسوولیت‌پذیری و عدم پاسخگویی و بی‌ثباتی‌ می‌شود .

نهادهای موازی اذن نمی‌دهند فضای شفافی وجود داشته باشد و مسیر‌ها واضح و روشن باشند و اذن می‌دهد که اشخاص دورزدن‌ها و در رفتن‌ها را یاد بگیرند و بنابراین مادامی که این وضعیت تو در توی نهادی وجود داشته باشد شفاف‌سازی , کار خیلی سختی می‌شود .  در این روش بالابردن مسوولیت‌پذیری کار بسیار سخت‌‌تری می‌شود .

استراتژی معاملاتی ماینر استراتژی معاملاتی همراه استراتژی های معاملاتی استراتژی های معاملاتی – آقای امام استراتژی های معاملاتی با بیشترین احتمال موفقیت استراتژی های معاملاتی بورس استراتژی های معاملاتی در بورس

نکته بعدی برمی‌گردد به توزیع نابرابر گنج و درآمد که موجب می‌شود نظم اجتماعی به نیز بخورد . وقتی عده‌ای وجود دارا‌هستند که یک شبه ره صدساله می‌روند هم اکنون به دلایل وصل شدن به منابع رانتی و رابطه‌هایی که موجود هست سبب ساز می‌شود برخی نیز آنان را تحت عنوان مجموعه منبع در لحاظ بگیرند و سعی کنند که خویش را به آنان برسانند و زیرا از راه‌های معمولی رسیدن به چنین چیزی ممکن نیست بنابراین از راهکارهای غیرقانونی و راهکارهایی که همراه با زدوبند است و همراه با پرداخت زیر میزی است به کار گیری کنند .

همین مسئله موجب می‌شود که برخی که به نهادهای تاثیرگذار و تصمیم‌گیرنده نزدیک می باشند و نفوذ دارا هستند تصمیم بگیرند یک بانک تاسیس کنند .

لذا شاید شرایط کنونی آستان قدس از بانک‌مرکزی درخواست جواز کند ولی با اعتنا به تودرتویی نهادی خیر فقط موجب اتلاف منابع می‌شود بلکه این تعدد موجب غیرقابل کنترل و محاسبه شدن سیستم بانکی و پولی کشور می‌شود .