فارکس بروکر – نیاز ضرب‌الاجلی خوزستان به ۶ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی

فارکس – مدیرعامل کمپانی برق منطقه‌ای خوزستان اعلام‌کرد : در استان خوزستان در بخش نیروگاه‌ها به شش هزار مگاوات نیروگاه حرارتی به طور ضرب‌الاجلی نیاز داریم .

محمود دشت‌بزرگ در کارگروه رویارویی با گرد و غبار خوزستان که روز یک شنبه ۱۴ مردادماه در استانداری خوزستان برگزار شد , با اشاره به گنجایش بالای کانال برق استان , خاطرنشان کرد : این سرمایه مسئولیت ما‌را بیشتر میکند . اتفاقاتی نظیر بهمن ۹۵ قادر است تبعات سنگینی برای مردمان و نظام پیرو داشته باشد .

او افزود : ارتفاع کانال انتقال برق در خوزستان ۸۷۰۰ کیلومتر است که‌این کانال مشتمل بر ۲۱۰ پست انتقال در استان می شود . خوزستان از لحاظ میزان ایجاد برق در سرزمین , سکو اولیه را داراست و از نگاه گنجایش انتقال توزیع کانال , جایگاه دوم مرز و بوم را داریم .

مدیرعامل کمپانی برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد : اولی نیروگاه آبی‌رنگ سرزمین در مسجدسلیمان و او‌لین نیروگاه خاورمیانه هم در آبادان فعال‌ساز‌ی شده‌است . ما در اکثری از شاخص‌ها در مملکت , جایگاه نخستین را در اختیار داریم .

دشت‌بزرگ گفت : در زمان ۸۷۰۰ کیلومتر کانال انتقال برق در استان خوزستان , ۹۵۰۰ مقره سرامیکی موجود هست که‌این مقره‌ها بایستی سازگار شده و با مقره‌های سیلیکونی ردوبدل شوند .

در زمان یک سالی که از قطعی‌های برق در استان خوزستان می‌گذرد , تا به امروز توانسته‌ایم هفت هزار مقره را ردوبدل کنیم . در بخش پست‌های برق هم برای این‌که تاب‌آوری کانال را برای موقعیت مو جود بهبود دهیم , می بایست ۸۳ پست از ۲۱۰ پست انتقال برق را با پوشش‌های سلیکونی پوشش دهیم .

صرافی فارکس  ضررهای فارکس  طراحی اکسپرت فارکس  عاقبت فارکس  عکسهای فارکس  علم فارکس

هات فارکس – او افزود : ۶۰ درصد گنجایش برق مرزوبوم در معرض ریزگردها جای‌دارد و این ۶۰ درصد در سال ۹۵ خاموش شد . این مسأله یک تهدید دوچندان بد برای خوزستان است .

در مصوبه ۱۵ فروددین ماه ۹۶ , ۱۵۰۰ میلیارد تومان به برق خوزستان اختصاص داده شد ولی این میزان دارایی هنوز عملیاتی نشده است و ما در سال ۹۶ فقط توانستیم ۱۲ . ۵ میلیارد تومان از محل منابع همگانی جذب کنیم .

مدیرعامل کمپانی برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد : این سال مقرر شده‌است ۵۰ میلیون دلار به برق خوزستان اختصاص پیدا نماید و مقرر شده هم اندازه ریالی آن با دلار ۳۵۰۰ تومان در اختیار ما قرار گیرد .

ما برای اجرای امور با خلل مواجه شده‌ایم و کمتر از ۱۰ درصد از تعهدات خویش را توانستیم عملیاتی کنیم . برای تخصیص ارز مبتلا اختلال هستیم و توقع داریم دراین باره به خوزستان نگاه ویژه‌ای شود .

با اعتنا به موقعیت جانور , سفارش می کنیم که سال جاری در شورای اقتصاد , مصوبات ما در گزینش تشریفات در حق تقدم قرار گیرند .

دشت‌بزرگ تصریح کرد : برای امداد به تجهیز منابع و رساندن خویش به رتبه‌های اولیه مملکت به ۱۸۰ میلیون یورو از محل IDB نیاز داریم . مجوزهای حتمی دراین باره دریافت شده‌است . توقع داریم در سال ۲۰۱۹ , دریافت این ۱۸۰ میلیون یورو از بانک توسعه و گسترش اسلامی در حق تقدم قرار گیرد .

او تأکید کرد : خوزستان به شش هزار مگاوات نیروگاه حرارتی به طور ضرب‌الاجلی نیاز دارااست . همینطور خوزستان از دید نیروگاه‌های تجدیدپذیر حاجتمند است . علی‌رغم پیگیری‌های انجام یافته , خوزستان جذابیتی در این مورد برای سرمایه‌گذاران ندارد .

مدیرعامل کمپانی برق منطقه‌ای خوزستان اظهار کرد : ۸۹ روز , ظهرها خوزستان تعطیل شده‌است . این کار به اقتصاد خوزستان لطمه می زند .

او گفت : توقع داریم مجوزهای بیرون از نوبت بررسی شوند . برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در خوزستان به پنج هزار میلیارد تومان اعتبار در بخش برق نیاز داریم .