قیمت نفت خام برنت ۲.۳۵ دلار یا ۳ درصد سقوط کرد و در ۷۶.۴۴ دلار بسته شد. این بنچ‌مارک بین‌المللی، هفته خود را با ۲.۷ درصد افت به پایان برد که این بدترین افت هفتگی قیمت نفت از اوایل آوریل تا کنون است. این قرارداد نفتی هفته گذشته به بالاترین سطح خود از اواخر ۲۰۱۴ تا کنون رسید و از ۸۰ دلار فراتر رفت.

نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۲.۸۳ دلار یا ۴ درصد سقوط کرد و در ۶۷.۸۸ دلار به ازای هر بشکه بسته شد. این هفته دابلیوتی‌آی حدود ۴.۹ درصد از قیمت خود را از دست داده است که بدترین نتیجه هفتگی آن از اوایل فوریه تا کنون است. این سقوط سنگین پس از ۶ هفته متوالی سوددهی اتفاق می‌افتد.

وزیران انرژی روسیه و عربستان در سنت‌پترزبورگ دیدار کردند تا قبل از اجلاس کلیدی اعضای اوپک در وین، در مورد شرایط توافق کاهش تولید جهانی نفت که ۱۷ ماه برقرار بوده است، گفتگو کنند.

منابع آگاه به رویترز خبر دادند، وزیران این دو کشور به همراه همتای خود از امارات متحده عربی، در مورد افزایش تولید نفت به میزان ۱ میلیون بشکه در روز، توافق کرده‌اند.

وزیر انرژی روسیه گفت وزیران نفتی کشورهای عضو اوپک و غیراوپک که در توافق کاهش تولید مشارکت داشتند، احتمالا در اجلاس ماه آینده وین، در مورد رفع تدریجی محدودیت‌های تولید، توافق خواهند کرد.